دانشگاه آزاد اسلامی و شورای عالی استان‌ها تفاهم‌نامه همکاری‌های علمی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی امضا کردند. به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در نشست هم‌اندیشی نمایندگان شورای عالی استان ها که عصر امروز با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و دکتر علیرضا احمدی رئیس شورای عالی استان ها برگزار شد، تفاهم‌نامه همکاری‌های علمی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی بین دانشگاه آزاد اسلامی و شورای عالی استان‌ها به امضا رسید.

این تفاهم‌نامه با تأکید بر همکاری، مشارکت و بهره‌مندی طرفین از امکانات و ظرفیت‌های یکدیگر جهت تحقق اهداف مشترک به امضا رسید.

توسعه همکاری‌های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و فناوری میان طرفین، بهره‌مندی متقابل از ظرفیت‌ها و امکانات یکدیگر و توسعه ارتباطات و تعمیق مناسبات فرهنگی و علمی میان مدیران و اعضای هیأت علمی دانشگاه و اعضای شورای عالی و سایر سطوح شوراهای اسلامی در سطح کشور از جمله اهداف انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه آزاد اسلامی و شورای عالی استان‌ها است.

این تفاهم نامه همکاری به منظور ایفای نقش موثر در تحقق الگوی اسلامی ایرانی، پیشرفت و پیشبرد اهداف گام دوم انقلاب اسلامی، لزوم هماهنگی میان نهادهای مردمی و مراکز علمی و بسترسازی جهت اجرای اصل 100 قانون اساسی برای پیشبرد سریع برنامه‌های اجتماعی، اقتصادی، عمرانی، بهداشتی، فرهنگی و آموزشی و در راستای اجرای مفاد سند توسعه و اقتدار علمی کشور منعقد شده است.

از جمله محورهای علمی این تفاهم‌نامه می توان به مواردی نظیر هماهنگی و برنامه‌ریزی برای فرهنگ سازی و ترویج شیوه‌های زندگی سالم و ارتقای دانش شهروندی، برنامه‌ریزی برای استفاده از ظرفیت‌های متقابل در راستای توسعه واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی استان‌ها و شهرها، برنامه ریزی و همکاری متقابل در اجرای دوره‌های آموزشی مورد نیاز برای ارتقای سطح دانش و مهارت نیروهای انسانی شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی شهر و روستا، جهت دهی پایان نامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری و طرح‌های تحقیقاتی استادان و پژوهشکده‌ها و پارک‌های علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در جهت نیازهای پژوهشی شورای عالی استان‌ها اشاره کرد.

همچنین بهره گیری از توان و ظرفیت علمی و فناوری دانشگاه در راستای ارتقای معماری شهرها و روستاها و همکاری پژوهشگاه مرکزی دانشگاه با شورای عالی استان‌ها در حوزه تهیه طرح‌های کارشناسی به منظور پیشبرد امور دانشگاه و شوراها از جمله محورهای اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی تفاهم‌نامه مذکور است.

به منظور اجرایی شدن مفاد این تفاهم‌نامه، کارگروهی متشکل از نمایندگان دانشگاه به ریاست مهندس احمد حیدری معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی و سه نماینده از شورای عالی استان‌ها تشکیل خواهد شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.