دکتر ولایتی به مناسبت روز خبرنگار و در بازدید از رسانه‌‌‌های دانشگاه آزاد: فعالیت رسانه ای، مطبوعاتی و روزنامه‌نگاری جهاد بزرگی است، دکتر ولایتی عصر روز چهارشنبه 16 مردادماه و به مناسبت روز خبرنگار با حضور در ساختمان مرکز رسانه و نشر علمی‌دانشگاه آزاد اسلامی، ضمن تبریک این روز به همه فعالان رسانه ای و به ویژه مدیران، دست اندرکاران و خبرنگاران رسانه‌‌‌های این دانشگاه، از بخش‌‌‌های مختلف خبرگزاری آنا، ایسکا نیوز و روزنامه فرهیختگان بازدید و با مدیران، سردبیران و خبرنگاران دیدار و گفتگو کرد.
دکتر ولایتی در نشستی با هیئت رئیسه و سردبیران رسانه‌های دانشگاه با اشاره به روز خبرنگار و گرامیداشت این مناسبت که مزین به نام محمود صارمی‌است گفت: بی تردید رسانه به عنوان رکن چهارم، نقش مهم و اساسی را بر عهده دارد و مهم ترین وظیفه آن هم در جمهوری اسلامی‌ایران تبلیغ دین، ارزش‌‌‌های اسلامی، توجه به منافع ملی کشور و پیشبرد اهداف نظام است.
وی با اشاره به وضعیت رسانه‌ها و مطبوعات در قبل از انقلاب، به تحولات و شاخصه‌‌‌های این حوزه پس از انقلاب اسلامی‌پرداخت و تأکید کرد: روزنامه‌ها بعد از انقلاب دچار تحولات جدی شدند و باید توجه داشت با هجمه‌‌‌های سنگین و توطئه‌‌‌های دشمنان، وظیفه سنگین تری بیش از گذشته بر عهده رسانه‌ها در جهت پیشبرد اهداف و منافع نظام قرار دارد.
رئیس هیئت موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی‌با اشاره به تحولات بنیادین در این دانشگاه گفت: تحولات چشمگیری در دانشگاه و به تبع آن، رسانه‌های این دانشگاه رخ داده است و خوشبختانه جهت مشخصی دارند و باید ضمن پرهیز از هر گونه تندروی، نقد منصفانه و تبلیغ فعالیت‌‌‌های مثبت را در دستور کار خود قرار دهند.
دکتر ولایتی تأکید کرد: خوشبختانه رسانه‌‌‌های دانشگاه آزاد در زمینه مسائل اجتماعی و ارائه تحلیل‌‌‌های دقیق به خوبی عمل کرده است و در مسیر انقلاب و مبتنی بر رویکردهای کلان دانشگاه گام‌‌‌های بلندی را برخواهند داشت.
وی با بیان این‌که نظام، سعه صدر بسیار بالایی دارد افزود: از افتخارات حکومت اسلامی، سعه صدر و تحمل نظرات مخالف است و باید انصاف و حق‌طلبی همراه یکدیگر در رسانه‌ها مورد توجه قرار گیرد.
رئیس هیئت موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی‌در ادامه و در جریان بازدید از خبرگزاری آنا گفت: برای ایجاد تمرکز و بهره مندی بیشتر از موضوعات تخصصی در جهت توسعه و پیشرفت ضروری است تقسیم بندی علمی‌و دقیقی در حوزه‌‌‌های مختلف در این خبرگزاری شکل بگیرد تا آنا به مرجعیت رسانه‌ای در زمینه علم تبدیل شود.
وی افزود: خبرنگارانی که در انتشار مطالب نو و پیشرفت‌‌‌های علمی‌فعالیت می‌کنند باید به موضوعات علمی‌نیز اشراف کافی داشته باشند تا بتوانند اصالت آثار علمی‌را تشخیص داده و منعکس کننده واقعیات باشند ضمن آن که تولید اخبار به زبان انگلیسی و عربی هم می‌تواند کمک موثری برای بهره مندی کشورهای دیگر و به ویژه کشورهای اسلامی‌از محتوای تولید شده در این مجموعه‌ها باشد.
رئیس هیئت موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی‌همچنین از بخش‌‌‌های مختلف روزنامه فرهیختگان بازدید کرد و گفت: دقت در صحت اخبار و رویدادها از اهمیت ویژه ای برخوردار است و تا زمانی که نسبت به انتشار یک مطلب یقین حاصل نگردیده نباید منتشر گردد و ضروری است نقل درست، دقیق و منطبق با واقعیت داشته باشیم

رییس هیات موسس و هیات امنا دانشگاه آزاد اسلامی‌افزود: در رسانه‌‌‌های دانشگاه آزاد، جهت‌گیری اسلامی، انقلابی و ایرانی وجود دارد و باید هر روز بر ظرفیت‌‌‌های رسانه ای این مجموعه افزوده شود.
دکتر ولایتی با اشاره به اینکه فعالیت رسانه ای، مطبوعاتی و روزنامه‌نگاری، جهاد بزرگی است، گفت: جنگ نرمی‌که مقام معظم رهبری به آن اشاره کردند و واقعیت دنیای امروز است، افسرانی دارد و افسران مدافع جمهوری اسلامی‌در این جنگ نرم، عمدتا اصحاب رسانه و اصحاب فکری هستند که نظراتشان در رسانه‌ها منعکس می‌شود.
وی با اشاره به اهمیت تاریخ و توجه به وقایع تاریخ فرهنگ و تمدن اسلام و ایران گفت: پیشنهاد می‌کنم در روزنامه فرهیختگان به این موضوع توجه شود تا در خصوص مبنا و واقعیت تمدن اسلامی‌آگاهی بخشی لازم صورت پذیرد و شخصیت‌‌‌های بزرگ اسلام و ایران معرفی شوند.
دکتر ولایتی، در این مراسم از چند تن از فعالان رسانه ای و خبرنگاران تقدیر کرد.

رویداد هیات موسس و امنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *