نشست هم‌اندیشی نمایندگان شورای عالی استان‌ها و دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، نشست هم‌اندیشی نمایندگان شورای عالی استان‌ها و دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی عصر امروز در محل شورای عالی استان ها برگزار شد. در این نشست نمایندگان شورای عالی استان‌ها، دکتر علیرضا احمدی رئیس این شورا، دکتر جواد علمایی معاون علوم، مهندسی و کشاورزی، مهندس احمد حیدری سخنگو و معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر سعید آزادیان معاون آموزش های فنی و حرفه ای، مهارتی و کاربنیان سما و دکتر علی اکبری رئیس دبیرخانه پایش آزاد دانشگاه آزاد اسلامی حضور داشتند.

در این نشست که در فضایی صمیمانه و به مدت دو ساعت به طول انجامید، دکتر علیرضا احمدی رئیس شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه جامعه شورای عالی استان ها یک جامعه عظیم از معتمدین مردم در سطح کشور است، گفت: بیش از 125 هزار نفر از منتخبان مردم براساس قانون اساسی در این شورا فعالیت می کنند. شورای عالی استان ها متشکل از 75 نماینده از 31 استان است که به عنوان مجلس دوم کشور در حال خدمت رسانی به مردم است.

وی با بیان اینکه مصوبات شورای عالی استان‌ها پس از طی مراحل قانونی، برای مسئولان کشور لازم‌الاجراست، اظهار داشت: این شورا می تواند به مجلس طرح ارائه دهد. در واقع این پتانسیل و ظرفیت بزرگ شورای عالی استان هاست که به صورت جهادی و براساس منویات مقام معظم رهبری در عرصه خدمت رسانی به مردم تلاش می کند.

دکتر احمدی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه همکاری‌های علمی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی بین دانشگاه آزاد اسلامی و شورای عالی استان‌ها، گفت: این تفاهم‌نامه پیوند علم و دانش و شوراها خواهد بود. دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یکی از بزرگترین دانشگاه های کشور در طول انقلاب خدمات ارزنده ای به جامعه اسلامی و ایرانی داشته و امضای این تفاهم نامه بسیار حائز اهمیت است.

رئیس شورای عالی استان‌ها خاطرنشان کرد: امیدوارم براساس بندهای این تفاهم‌نامه، پیوند بین نمایندگان شورای عالی استان ها و رؤسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی مستحکم‌تر و ارتباطات بیشتر شود. همچنین بندهای این تفاهم‌نامه باید علاوه بر اجرایی شدن در رأس هرم هر دو دستگاه، در استان ها نیز به فراخور نیاز و فرهنگ استان ها تسری داده شده تا منجر به انعقاد تفاهم نامه های بیشتر در استان ها شود.

در ادامه این نشست، تعدادی از نمایندگان شورای عالی استان‌ها به ارائه نظرات، پیشنهادات و دغدغه های خود در ارتباط با مسائل مربوط به دانشگاه آزاد اسلامی پرداختند که شامل مواردی از جمله رفع چالش‌ها و ارتقای بیشتر توانمندی‌های واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور، برگزاری آزمون جامع دکتری، توجه مسئولان در واحدهای دانشگاهی به نیازهای منطقه‌ای و آمایش سرزمینی، برگزاری آزمون EPT در زمان شیوع ویروس کرونا، نحوه آموزش مجازی در دانشگاه آزاد اسلامی، رعایت پروتکل های بهداشتی در زمان برگزاری آزمون های حضوری دانشگاه، چگونگی اجرای آیین نامه پیش دفاع دکتری، لزوم تعامل بیشتر روسای واحدهای دانشگاه با نمایندگان شورای عالی استان و … بود.

دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نیز با ارائه سخنرانی درخصوص فعالیت ها و اهداف دانشگاه آزاد اسلامی، به مطالبات، پیشنهادات و دغدغه های تک تک نمایندگان شورای عالی استان ها پاسخ داد.

در پایان این نشست دو ساعته، تفاهم‌نامه همکاری‌های علمی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی بین دانشگاه آزاد اسلامی و شورای عالی استان‌ها به امضای طرفین رسید.

کد خبر: 128240

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.